WTF was CD?

Не съм си инсталирал Audio Grabber от едно 2 години. Последните дискове, които имам спомен да съм рипвал бяха ръчно записано промо на бразилски хаус-дж с тъпо име и “Поп-фолк” на Ъпсурт, който “Да-да” раздаваха на промоция и един приятел ни взе бройки. Дискмените и дори крадените авто касетофони поддържат MP3/OGG и доброто старо ЦеДе е жива история.

DVD-Audio не е лош замисъл, но се забави 5 години и вече дори Бай Ганю не държи информация в некомпресиран формат. Бъдещето може би е в глобални пиратски и легални torrent-телевизии и дори няма да има нужда да се помнят имената на хубавите филми. Хората ще си казват “Копеле, обърни на 45-ти аниме канал, от 72 часа го гледам и дават неща само с мечове и реки от кръв”.

Вече са налице двете ключови условия – единна комуникационна среда и глобален език (ханглийски). Остава да ни помете вълната от качествен контент и по примера на братушките американци съвсем да спрем да излизаме от къщи. В което не виждам нещо лошо, просто промяна.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *