Петкан напуска острова
Вести.бг съобщава за хванат с подкуп глаДен асистент в УНСС.
Икономически консултант и автор във вестниците “Пари” и “24 часа” и “168 часа”. Има над петдесет научни публикации на български, руски и английски език и над сто и петдесет публикации в периодичния печат.
Илиев е в авторския екип на учебното помагало “Антикорупция”, издадено от Центъра за изследване на демокрацията през 2000 г.
Всички вземат, но един е хванат по бели гащи, следващата му книга може да бъде озаглавена “Корупция: теория и практика”. Ама с това име ПЕТКАН, как можеш да му се разсърдиш.
УНСС-ци, в резултат на тежкия академичен труд, са си измислили нова дума, Катедра “Икономикс”. Старото “Икономика” вече е “Икономикс”, да се разнесе тази блага вест по махали и паланки. Словогенезис световен. Икономисти, вие вече сте икономиксисти. Миксирайте на воля и дано не ви издави Кризата, която така ви изненада.
Това за икономикса не е от вчера. Е сега като наскачат икономистите да ти обяснят колко е тъпо изказването да не се чудиш откъде ти е дошло 😛
тая дума е опит да сенамерят отделни думи за науката “икономика” и за самият процес.
бах мааму, ама преди 6 години само на човека, който ходеше на кандидатстудентски изпит му даваха 500 лв, ако изкара 6ца. Обаче не разпитвах дали бият, ако усереш нещо
50 години бяха с една дума двете неща и нямаше проблем, сега взехме множественото число от английския и стана големата гъзария
“член” и “член” как съжителстват мирно както на български, така и на английски?
Пример: Членовете на партията ги заболяха членовете
човека беше много точен през 1992, но тогава подкупите все още бяха рядкост. 🙂
доста кила е качил през годините…или е от снимката.
“Икономикс” са конкретно микро- и макроикономиката (и на мен ми звучи тъпо). Икономиката като наука включва още много неща…
Mooner е прав, така си е от време оно, още в 7-8 клас преди повече от 10 години му казвахме ‘икономикс’ и се учеше микво и макро.
За корупцията тогава не ни казаха нищо 🙂