I = U/R
Там, където българският инженер изчислява чрез сложна формула изходен ток и напрежение от транзистор въз основа на входящ ток и напрежение, американският инженер гледа в готова таблица и изобщо не смята по формула (даже не му се налага да я знае).
От друга страна, поради този опростен подход към сложните неща, американците успяват да впрегнат много повече интелектуален капацитет, отколкото могат да го направят българите (и руснаците, примерно).
via ESP
Това се нарича увеличаване ефективността на труда. С една фраза – когато може да се направи лесно, бързо и удобно, защо трябва да се прави по обратния начин?
Виж, за руснаците не мисля, че е по-различно от българите.
Проблемът е в образователната система. Да не говорим, че още има преподаватели, които искат да се чертае на … паус
Толкова глупости само в две изречения. Безценно 🙂
Входно и изходно напрежение на транзистор не се смятат. Изчислява се само тока и формулата е елементарна Ic = beta*Ib.
Ако за тая сметка американския “инженер” гледа таблица , моите съболезнования.
Между другото ESP пишат предимно глупости.
А какво прави американеца ако си загуби таблицата? Обажда се на супорта? Когато има криза всички американци изпушват, да не давам примери…
Напълно съм съгласен,че щом можем да си улесним живота трябва да се възползваме!
@ss7: може би е така, но ако някога си купя нещо, проектирано в България, ще ти се обадя 🙂 не е важен начинът, а резултатите
Никой не си играе с изчисления. При проектиране на схема или компонент се използва симулатор. Задаваш входящите параметри и получаваш изходните. Кой в днешно време изчислява формули?
както каза ss7, формулата е наистина “сложна” omfg – уможение, брррр
Мха, отказвам да повярвам че тия крайнодесни социопати могат да напишат нещо смислено и/или вярно.
Уважаеми nname.org,
ще дам съвсем прост пример:български заваръчен апарат марка КРАКРА , гр. Перник, съвсем необезпокоявано и надеждно работи вече близо 30 години без нито, ама нито веднъж да е обслужван или сервизиран по въобще някакъв начин, има само козметични забележки по външността – от толкова години ползване е започнала да се поизтрива малко скалата на главния включвател(все пак има някои основни функции, въпреки че е български).Близо 30 години в индустриални условия, на фона на американския си събрат Линкълн Инвертек В160 , който влиза за 4-ти път откак е произведен преди не повече от 6 години, всеки път с различен дефект(не е известен броя на гаранционните му повреди през първите 2 години ). Или забравихте и кремовете за ръце Дунавски вълни или Ален Мак?
Идеалистичния Ви сайт (.орг) не е особено убедителен в публикациите си…
Благодаря за отделеното време и нерви да прочетете коментара ми!
тончо,
тъпаци като тебе има много. разбери поста и тогава говори