Работа
Новата врътка се нарича фиктивна заетост. Най-лесно се краде от бедния.
Пускаш една безплатна обява в Jobs.bg, интервюираш първите 50 души, подбираш който ти е по-симпатичен и го пускаш да “работи” на “процент”. Ако ти трябват двама, назначаваш 10 човека и все някак ще намериш приложение на излишните 8. Я с осигуровките, я със служебните телефони, все отнякъде ще ги завъртиш и ще им изцедиш някой лев. Най-малкото вече ще викаш пред повече публика, ще има кворум за демотивационните ти речи 🙂
назначаваш с пробен срок и като изтече месеца – “съжалявам, не мисля, че сте нашия човек” и айде следващия балък да работи за месец…
На снимка като го гледам ми се разтрепераха краката, пък не знам какво трябва да му плащат за да го прави!
пазарна. икономика.
Абе по-скоро безработица.
е тоя с климатика е баси самоубиеца…
от бедните може да се краде, ама трябва да са много за да отчетеш сносен приход
Хаха, това ме развесели в началото на работната седмица, много добро и опасно, но е в Русия все пак.
Хаха, точно вчера разсъждавах по този въпрос, докато преглеждах обявите за работа. Жалка картинка! Ако някой ще чака аз лично да му създам пазара, да му пласирам стоките / услугите, да му изкарам парите и после да му ги занеса на крака, а в замяна ще ми играе “лидер”, значи сериозно е объркал “програмата” :). Но, хей, балъци колкото щеш! Според мен, хората, които се натикват в такива схеми напълно си заслужават съдбата. Очевидно трябва да минат от там, за да качат “левъл” 🙂
просто хората са отчаяни и нямат по-добро предложение, за това се навиват на схемата
Точно така е, за съжаление. Подобни схеми не съдържат никакво решение или възможност за подобрение, но човек е по-добре да мине през тях, за да му се отворят очите за нещо нормално, отколкото да стои вкъщи и да се тръшка.
нe стоят да се тръшкат вкъщи, просто когато няма пари, банките чукат на вратата и особено ако малчуган ти плаче в къщата, се хващат хората на каквото дойде. ако ще и за 350 лв да е. няма събота, неделя, влачиш до откат. само отнякъде да дойде кеш на края на месеца. и после четеш в Прокопитал, че “разходите на работодателите за труд са се увеличили в кризата”. боклуци ньедни.